چرا در  کنکور آن چيزي را  که مي خواهيم نمي شود؟ ( چه کارهايي بايد و  نبايد بکنيم)

 شايد بيش از  نيمي از  داوطلبان کنکور به  آن نتيجه اي که فکر مي کنند لياقتش را  دارند نمي رسند، در  حالي که براي آن سعي هم کرده اند  اما.  مشکل کجاست؟

مي توان مسائل کنکوري ها  را به   پنج دسته اصلي تقسيم نمود که اگر اين چند نکته ساده را  رعايت کنيد مي توانيد اطمينان داشته باشيد  که از بيش نيمي از  داوطلبان کنکور جلوتر هستيد .  اما اين چند نکته :

داشتن آرامش پيش و در هنگام کنکور

 يکي از  دلايل اصلي عدم موفقيت بسياري در  کنکور، پريشاني و  نگراني حين آزمون و  پيش از  آن است .

مديريت کردن وقت در  کنکور

 بسياري از  افراد را  مي شناسم و  حتماﹰ شما در هم بين دوستان و  آشنايانتان سراغ داريد -  که سر کنکور وقت کم آورده اند و  به تمام تست ها  نرسيده اند و در نتيجه بسياري تست هاي ساده را  از دست داده اند

 برنامه ريزي درست براي کنکور 

 احتمالاﹰ شما هم مانند بسياري از  داوطلبان کنکور، به  سبک هر از"  چمني گلي " درس مي خوانيد، به  اين نحوي که مثلاﹰ رياضيات ،حساب ديفرانسيل و فيزيک را  با دبير خصوصيتان پيش مي رويد بقيه درس ها را با مدرسه، سعي مي کنيد که به برنامه کنکورهاي آزمايشي هم برسيد و  اگر وقتي باقي ماند، به  اون درسي که فکر مي کنيد مفيد است مي پردازيد و  بعد از  مدتي هم معمولاﹰ آن را کنار مي گذاريد !  

به اين مي گويند يک برنامه پرت و  پلا ! وقتي که به کنکور مي رسيد مي بييند که بسياري از  درس ها را  بلد نيستيد و  نرسيده ايد و بسياري هم يادتان نيست، در  حالي که کلي هم سعي کرده ايد و وقت گذاشته ايد و در نتيجه دپرس مي شويد !  راه حل اينه که برنامه ريزي داشته باشيد اما.  اين برنامه ريزي بايد چه شکلي باشد؟

 کتاب درسي وتست هاي کنکور سال هاي پيش

 شايد تعجب نکنيد اگر بگويم دليل اصلي موفقيت آن هايي در که کنکور قبول شده اند  مرور بسيار تست هاي کنکورهاي سال  هاي پيش و  خود کتاب هاي درسي بوده است و  آن ها که نتوانسته اند  سد کنکور را  پشت سر بگذرانند، به  اين دليل بوده که وقت بسياري را  صرف تست هاي تأليفي مختلف کرده اند و به  تست هاي کنکور و  مطالب کتاب هاي درسي کم توجه بوده اند

 البته نفع بسياري از  مؤسسات و  آموزشگاه ها و دبيران کنکوري در  اين است که بر روي تست هاي تأليفي خود بعنوان يک برتري تکيه کنند تا  بتوانند مشتريان بيشتري جذب کنند .

 براي اينکه اطمينان حاصل کنيد مي توانيد با  کساني که رتبه هاي پايين در  کنکور آورده اند (يا دو سه رقمي ) صحبت کنيد و  ببينيد در که کمال تعجب اين ها  براي کنکور بيشتر تست هاي سراسري سال هاي پيش را  حل کرده اند تا  تأليفي ها

 

 البته اگر تست هاي کنکور را به  اندازه کافي زده باشيد -  بطوري که يک تسلط نسبي خوب بر  روي آن ها داشته باشيد -  تست هاي تأليفي مي تواند به  بالاتر بردن سطح شما در دروس و  مباحث کمک کند . آن هم اگر و  تنها اگر قبل از آن تسلط نسبي بالايي بر تست هاي کنکور داشته باشيد .

برنامه ریزی برای کنکور - بخش اول-اصول برنامه ریزی

برنامه ریزی برای کنکور - بخش دوم-کلاس کنکور و آزمون های آزمایشی

برنامه ریزی برای کنکور - بخش سوم - غلبه بر استرس و اضطراب کنکور

برنامه ریزی برای کنکور - بخش چهارم - نکات روز کنکور

برنامه ریزی برای کنکور - بخش پنجم - مدیریت زمان

 


نام
ایمیل
توضیحات
Captcha
کد امنیتی