آيا کلاس کنکور خوب است؟

 

بله، کلاس کنکور براي کسي خوب است که با اين کلاس ها  به درس خواندن   تشويق مي شود و درس مي خواند، البته در کنار آن تفريح خوبي هم هست ! کمک مي کند که از جريان کنکور و دوستانتان عقب نمانيد.

برنامه ریزی کلاس کنکور

 

حالا چکار بايد کنيم؟ 

 اول بريد ببينيد کلاس خوبي هست يا نه؟ از بچه هاي کلاس بپرسيد .

طوري نباشد که برنامه تان را بهم بريزد بهتر است برنامه ریزی خودتان را داشته باشید و کلاس های کنکور در کنار آن باشد.

سایر همکلاسي هايتان هم بسيار مهم هستند چون جو کلاس مي تواند شما را درس خوان تر کند يا به کارهاي ديگر تشويق کند.

بچه هاي سال هاي پيشين هم منبع خوبی هستند، اما قبل آن توجه کنيد که چه شاگردهايي بودند. چون در بسياري از موارد نتايج نتایج بسیار خوبی که از موسسات می بینید در نتیجه فعالیت خود آموزشگاه نيست بلکه به دليل اينکه دانش آموزان موفق و قوي را توانستند بنا به دلایلی جذب کنند شاهد این نتایج عالی هستید

 پس اصلاﹰ  تنها به رتبه هاي اعلامي آن ها توجه نکنيد.

 فاصله دبيرستان و يا کلاس کنکور از منزل و يا مدرسه  ( به  خصوص در تهران ) هم نکته بسيار مهمي است .

در انتها يادتان باشد از مدرسي که زياد نکته مي گويد فرار کنيد.

آزمون هاي آزمايشي مانند ....

برنامه ریزی آزمون های آزمایشی

بذاريد يک تجربه بگويم :  

من خودم در دبيرستان و قبل آن شاگرد زرنگي بودم و همواره در  مسابقات علمي رتبه مي آوردم اما براي کنکور نخوانده بودم تا  مهرماه که براي کنکور شروع به درس خواندن کردم و متأسفانه  بسيار خواندم !

ابتدا از  ۵ ساعت در روز شروع کردم و در روزهاي آخر به  12تا 13 ساعت مفيد در روز هم رسيدم و دفتر برنامه ريزي ام اين را تأييد مي کند . نکته ديگر اينکه من در آزمون هاي يکي از مؤسسات معتبر  اما شرکت کردم و همانطوري که در همين جزوه هم گفتم در  کنک ابتدا بخاطر مداد نوکي رتبه ام  خوب  نبود، اما بعد از رفع شدن  مشکل مداد، رتبه هايم رو به  بهبود گذاشت و بعد از يک مدت کوتاه  به سرعت بيشتر رتبه هاي يک استان مال من بود طوري که  معروف شده بودم .

 اين مسئله تا نزديک هاي  امتحان جامع ادامه داشت که بعد کم کم با افت مواجه شدم .

 حالا مي گوييد اين خوب است؟  که مثلا يک پسري از شهرستان بيايد و اکثر رتبه هاي يک استان را به خود اختصاص بدهد؟ بعله ؟! اما يک نکته بد هم دارد و آن اينکه وي تمام وقت و حواس خود را براي بدست آوردن اين رتبه ها و حفظ آن صرف مي کرد، يعني به کل فراموش کرده بود که اصلاﹰ کنکور  هم وجود دارد !  تمام هدف او کسب رتبه هاي بهتر در اين کنکورهاي آزمايشي  شده بود !با برنامه آن ها پيش مي رفت  تست هايي را ميزد که مي توانست به او کمک کنند تا در اين آزمون ها رتبه خوب کسب  کند و به کلي در اين آزمون ها حل شده بود !

در نتيجه کاملاﹰ تست هاي  کنکور را فراموش کرده بود و تست هاي متفرقه و يا نکته هاي باحال کار مي کرد

نکته دوم اينکه از آنجايي که من نتيجه مي گرفتم و فکر مي کردم کارم و روش درس خواندنم درست است، يعني تغييرات و نظرات  کار ديگران را  -  که مي خواستند مرا راهنمايي کنند  –  نمي پذيرفتم زيرا آن چيزي را  که مي خواستم به ظاهر داشتم بدست مي آوردم  و آن هم با وقتي کمتر از آنچه  بقيه گذاشته بودند . و به اين شکل کنکورهای آزمايشي همه توجه من رو به خودش جلب کرد و از  کنکور اصلي جاي موندم .  

برنامه ریزی برای کنکور - بخش اول-اصول برنامه ریزی

برنامه ریزی برای کنکور - بخش سوم - غلبه بر استرس و اضطراب کنکور

برنامه ریزی برای کنکور - بخش چهارم - نکات روز کنکور

برنامه ریزی برای کنکور - بخش پنجم - مدیریت زمان

برنامه ریزی برای کنکور - بخش ششم - باید ها و نباید های کنکور


نام
ایمیل
توضیحات
Captcha
کد امنیتی