ساختن قایق و یا کشتی درون بطری جادویی به نظر میرسه، البته با مقداری صبر ، تلاش و کمی توانایی شما هم میتونید این کشتی رو تو بطری بسازید.

شما باید ابتدا این قایق (کشتی) رو بیرون بطری بسازید و پس از ساخت آنرا داخل بطری بزارید و بادبانا رو بکشین در زیر جزییات کار رو توضیح داده شده است.

لوازم مورد نیاز:

1) پارچه نخی سفت بافت

2) بطری سه لیتری پلاستیکی

3) سیخ بامبو

4) چوب 

5) نخ مشکی و قهوه ای

6) سیم گلفروشی

7) دستمال کاغذی

8) پین (سوزن)

9) جلا

10) رنگ آبی

11) چسب سفید

12) جلا دهنده

13) سنباده

ابزاری که باید برای انجام اینکار در اختیار داشته باشید

  • چاقو
  • قیچی
  • موچین
  • دریل
  • ناخن گیر
  • قلمو
  • اسفنج
  • خط کش فلزی
  • مداد

مرحله 1) آرم روی قوطی رابکنید داخل و خارج آن را به طور کامل تمیز کنید یک مستطیل آبی در دوطرف قوطی نقاشی کنید با عرض 6.35 و طول 17.78 سانتی متر در واقع این نقاشی طرح آب را باید ایجاد کند.

مرحله اول کاردستی

مرحله 2) اگر از قوطی ها با اشکال دیگر استفاده میکنید موتونید با کمی تغییرات آنرا شبیه بطری بالا در آورید. در ضمن اندازه ها را با توجه به بطری که در دست دارید دوباره محاسبه کنید.

مرحله دوم کاردستی

مرحله3) تهیه قطعه چوبی با ابعاد مورد نظر در شکل و همچنین شبیه به بدنه قایق

مرحله سوم

مرحله4) قطع چوب برای بادبان ارتفاع چوب حدود 10 سانتی متر باشد (با توجه به ارتفاع بطری شما) برای این قسمت میتونید از چوب بستنی نیز استفاده کنید مابقی آن را برای دماغه قایق استفاده کنید (جلوی قایق)

مرحله چهار

مرحله5)برای داخل کردن قایق در بطری دکل باید لولا داشته باشد که این لولا توسط سیم گلفروشی ها که مابین دکل و عرشه قرار گرفته ایجاد میشود که با ایجاد سوراخ همانند شکل ایجاد میشود در نهایت باید طوری شود که با کشیدن سیم دکل برپا شود

مرحله5

مرحله6) چوبی که برای جلوی قایق در نظر گرفتیم یه سوراخ در جلوش ایجاد میکنیم و آون  رو همانند شکل بر روی بدنه میچسبونیم مطمئن شوید به بدنه کاملا چسبیده و مراحل بعد را بروید.

مرحله 6

مرحله7) سه قطعه 8.8   ،  6.35  3.81  سانتی متری از چوب گرد بستنی درست کنیم. این بخشها بادبان را نگه میدارد بلندترین بادبان اصلی را نگه میدارد و کوتاه ترین برای نگه داشتن بادبان جلویی میباشد و چوب متوسط قسمت پایین بادبان جلویی رانگه میدارد کوچکترین قطعه را از یک طرف سوراخ کنید.

مرحله8)برای بادبان ها از سه شکل زیر استفاده نمایید در همه اطراف آن یک لبه 3 میلیمتری ایجاد کنید و آن را تا کنید و چسب بزنید در بادبان مثلثی بلندترین ضلع آن را تا کنید و یک نخ 25.4 سانتی متری قهوه ای از آن عبور دهید.

مرحله 8

مرحله9) سه نخ مشکی را برروی دکل اصلی گره بزنید و از دو طرف آن ها را رها کنید این نخها در انتها به کناره های قایق وصل میشوند و نقش نگه داده را دارند

مرحله نه

مرحله10) دکل افقی را به عمودی با گره متصل کنید همچنین کوچکترین چوب را با توجه به سوراخی که قبلا ایجاد شده به دکل اصلی متصل نمایید

مرحله 10

مرحله 11)سه پین یا میخ کوچک در دو طرف قایق ایجاد کنید فقط 3 میلیمتر از آن بیرون باشد

مرحله یازده

مرحله 12)دکل اصلی را استفاده از نخی که چوب جلوی قایق وصل است برپا کنید و سپس نخهای نگه دارنده را 20 دور بر روی پین ها بپیچید (گره نزنید)

مرحله 12 قایق

مرحله 13)  دو طرف دکل افق افقی را به پین ها دیگری وصل کنید ( این پینها باید مثل میخ دو پا باشد تا نخ از میان آن عبور کند و گره نخورد)

مرحله

مرحله 14) در این مرحله باید  بادبان ها را به دکل متصل نمود دو بادبان وسط و عقب قایق با  توجه به اتصالات در ابتدا و انتها هر طرف ایجاد میشوند (یادتان باشد بادبان ها سفت و شکیل کشیده شوند که چروک نداشته باشند) بادبان مثلثی شکل را برای طبیعی جلوه دادن میتوان بصورت شکل در آورد.

مرحله15) نخ دکل جلوی قایق را شل کنید تا ببینید تمامی بخشها بدرستی تا میخورند و هنگام کشدن به درتی برپا میشوند در این مرحله میتونید دکلها را برپا وبه آنها چسب زده و اگر دوست داشتید داخل بطری نزارید.

مرحله 16

مرحله16) قایق را همانند شکل در بطری قرار دهید اگر به درستی ابعاد را تنظیم کرده باشید دماغه قایق به جلوی بطری گیر میکند و هنگام کشیدن نخ قایق جلو نمی آید

مرحله آخر

تدریس خصوصی انلاینمشاهده هزینه کلاسها


نام
ایمیل
توضیحات
Captcha
کد امنیتی