وب سایت آموزش آنلاین پادرس بزودی و به صورت رسمی شروع به کار می کند

اشتراک گذاری

چگونه معلم خصوصی پیدا کنید؟

با توجه به برخی آماری منتشر شده بکار گیری معلم خصوصی در دانش آموزان ایرانی رو به افزایش است و از طرفی تعداد معلمهای  خصوصی نیز روز به روز افزایش پیدا میکند. قبل از اینکه برای خود و یا فرزندتان معلم خصوصی بگیرید بهتر است از مشخصات او اطمینان پیدا کنید.

سعی شود موارد زیر را در استخدام معلم خصوصی مد نظر قرار دهید.

الف) هیچ گونه مدرکی از هیچ کجا برای تدریس خصوصی صادر نمیگردد برخی این مدارک مربوط به موسساتی است که معلم خصوصی استخدام میکنند و خود معلمان موسسه دارای مجوز نمیباشند. باید برای انتخاب معلم خصوصی بر روی خود مدرس تحقیقاتی داشت نه با توجه به موسسه اقدام به جذب مدرس خصوصی کنید. برخی از موسسات بدلیل اینکه با پول کمتری مدرسان خود را استخدام کنند از معلمان بدون تجربه استفاده مینمایند. اما از شما مبلغ بالایی میگیرند.

ب) به دنبال مدرسانی باشید که تجربه تدریس خصوصی به دانش آموزان هم سن و سال فرزند شما را داشته باشند.

ج) حریم خانواده مقدس میباشد و هر کس به آن وارد میشود باید شرایطی را داشته باشد به همین دلیل علاوه برسطح علمی به اخلاق معلم خصوصی نیز دقت داشته باشید.

روشهای پیدا کردن معلم خصوصی مجرب

1) جستجو از طریق دوستان و آشنایان در صورتی که خانواده دوستان و یا اقوام شما معلم خصوصی را برای فرزند خود استخدام کرده اند و راضی بودند بهتر است شما نیز از همان طریق اطلاعات مدرس را کسب و با او ارتباط برقرار کنید.

3- جستجوی آنلاین

شاید شما در شهرهای مختلف ایران همچون تهران،مشهد شیراز... ساکن هستید و نیاز به معلم خصوصی دارید اما نمی دانید مثلا معلم خصوصی ریاضی در شیراز  در کدام منطقه شهر حضور دارد و یا معلم خصوصی فیزیک در مشهد در کدام منطقه حضور دارد به همین دلیل میتوانید طریق اینترنت نیز میتوان معلم خصوصی خود را پیدا نمایید وبسایتهای به عنوان بانک اطلاعاتی هستند که مدرسان خصوصی در آن ثبت نام کرده و شماره تماس خود را وراد مینماید.

اما این گونه وبسایت ها هیچ گونه تضمینی مبنی بر مدرسان ارائه نمیدهند و تنها به منطور اطلاع رسانی و ارتباط دانش آموز با معلم خصوصی فراهم گردیده اند.

تدریس خصوصی انلاین

4- تدریس خصوصی آنلاین

این روش تدریس به تازگی در کشور ما آغاز گردیده و تنها از طریق کامپیوتر و اینترنت ارتباط دانش آموز با معلم خصوصی برقرار میشود و درون محیط کلاس مجازی با امکانات خوب مشکلات درسی دانش آموز رفع میشود در واقع با این روش برخی نگرانی ها همچون ورود یک مدرس ناشناس به حریم خانواده و یا عدم اطمینان از مشخصات مدرس رفع میگردد.

اشتراک گذاری

 

هدف از اصلی تدريس خصوصي ، کمک به دانش آموزان است تا به خودشان کمک کنند و معلم خصوصی آنها را هدايت کند تا به نقطه اي برسند که يادگيرندگان مستقل و موفق شوند.
تدريس خصوصی به روشهای مختلفی همچون تدریس خصوصی در منزل، تدریس خصوصی در موسسه و تدریس خصوصی آنلاین (روش جدیدی که برای اولین بار در کشور ما توسط گروه آموزشی پادرس ارایه شده) برگزار میگردد.
چگونه بايد بفهميد که آيا تدريس خصوصي براي شما يا بچه تان مورد نياز است؟ دلايل زيادي مي تواند وجود داشته باشد که چرا شما يا بچه تان نياز به تدريس خصوصي داريد. در ادامه چند مورد از مهم ترين دلايل آمده است :


1) معلم ها يا مشاورين ، تدريس خصوصي را به شما پيشنهاد می کنند.
2) نمره های درسی در حال افت  می باشد.
3) تکاليف  و تمرینهای منزل به صورت فزاينده اي برایتان سخت به نظر آيند.

4) استرس و اضطراب بیش از حد قبل از امتحان.
5) اعتماد به نفس در حال سقوط و کم شدن باشد.
6) بي علاقه بودن نسبت به يادگيري.
7) احساس تمايل به دست کشيدن و رها کردن.
8) مقاومت و مخالفت براي انجام کارهاي تکالیف و تمرین های مدرسه.
9) بي ميلي براي رفتن به مدرسه.

 

تدریس خصوصی چه مزایایی دارد؟

تدریس خصوصی می تواند از راه های مختلفی مفید واقع شود، برخی از آنها عبارتند از :

 1. تدریس خصوصی  موجب افزایش توجه شخصی انسان به خود می شود.
 2. با تدریس خصوصی  نمرات افزایش می یابند.
 3. بالا رفع درک انسان و همچنین یادگیری درس ها به کمک تدریس خصوصی امکان پذیر می باشد.
 4. تدریس خصوصی بالا رفتن انگیزه و انرژِی برای رسیدن به موفقیت را در پی دارد.
 5. تدریس خصوصی موجب فراهم شدن تمرین همراه با تمرکز می شود.
 6. اجازه پیشرفت با آهنگ حرکت شخص توسط تدریس خصوصی فراهم می شود.
 7. دانش آموز به کمک تدریس خصوصی به سمت استفاده بهتر از زمان مطالعه هدایت می شود.
 8. تدریس خصوصی احساس اعتماد به نفس و خودارزشمندی را در شما افزایش می دهد.
 9. انسان را به یادگیری در سطوح بالاتر تشویق می کند.
 10. تدریس خصوصی  رقابت با دیگران را آسانتر و کمتر می کند.
 11. تحسین، بازخورد و تشویق را فراهم می آورد.
 12. مهارت هایی که تدریس نشده اند و در آنها تسلطی پیدا نشده است را افزایش می دهد.

همه نیاز به تدریس خصوصی ندارند، اما وقتی که نیاز باشد،
تدریس خصوصی می تواند به موفقیت، کمک بزرگی کند.اشتراک گذاری

کدام روش تدریس خصوصی را انتخاب می کنید؟

احتمال داره شما در یک درس و یا بخشی از یک درس نیاز به آموزش بیشتر از حد کلاس مدرسه داشته باشید و یا بخاطر آزمون کنکور بخواهید از معلم خصوصی استفاده کنید حالا روشهای مختلفی برای اینکار است یا معلم باید بیاد منزل شما و یا شما باید برید منزل معلم و یا نه هر دو در یک آموزشگاه باشند جدیدا هم گروه آموزش آنلاین پادرس این کلاسها رو به صورت آنلاین برگزار میکنه، هزینه های تدریس خصوصی با توجه به درس (ریاضی،عربی،شیمی و...)، سطح علمی مدرس و مکان تدریس مبالغ مختلفی رو شامل میشه البته فراموش نکنید مهمترین بخش (علاوه بر معلم و محیط) سازگاری خودتون با اون فرد ومحیط میباشد یعنی اگه نتونین با محیط و معلم خصوصی ارتباط برقرار کنید نتیجه لازم رو کسب نخواهید کرد.

قبل از اینکه دنبال فردی برای تدریس خصوصی بگردید بهتره دقیقا مشخص کنید از معلم خصوصی چه انتظاری دارید و میزان توانایی های خودتون رو نیز در اون درس در نظر بگیرید. بهتره خودتون مشخص کنید که دقیقا چه زمانی از روز توانایی و آمادگی کلاس خصوصی رو دارید صبح یا عصر این بهتون کمک میکنه تا راندمان بیشتری داشته باشید. و یا کلاسهای طولانی رو ترجیح میدید( 3 ساعت و بیشتر) یا نه کلاسهای با زمان کمتر اما دوره های بیشتر،  عموما تدریس خصوصی برای یادگیری محتوای درس (نه آمادگی امتحان یا آزمون) کمتر از 2 بار در هفته تاثیر چندانی ندارد و باید جلسات به هم نزدیک باشند همین طور شما باید تصمیم بگیرید مدرس خصوصی ثابت باشد و یا آن را تغییر دهید.

به همین منظور تمامی روشهای تدریس خصوصی را در زیر برای شما توضیح میدهیم

تدریس خصوصی در منزل

اگر شما میخواید از محیط مدرسه دور بشید و توی یک محیط ساکت بدون حضور دانش آموزان دیگه یادگیریتون رو بالا ببرید میتونید از این روش تدریس خصوصی استفاده کنید البته مهمترین مسئله این نوع تدریس خصوصی به دلیل نزدیکی و ارتباط کلامی دانش آموز و معلم داشتن سازگاری لازم  بایکدیگر است، مثلا خوبه که کسی میاد تدریس کنه همون علایق دانش آموز رو تو ورزش و تفریح داشته باشه اینطوری بهتر مطالب درسی رو منتقل میکند.

تدریس خصوصی رایگان

متاسفانه این روش تدریس خصوصی در کشور ما وجود ندارد و تحت عنوان “FREE DROP-IN TUTORING”   در کشورهای دیگر اجرا میشود به طوری که دانش آموزانی که در آمد کمتری دارند میتونند تو یه ساعت مشخص از معلم خصوصی به صورت رایگان در کتابخانه ها استفاده کنند. این روش بیشتر شامل دروس دانشگاهی میشود.

تدریس خصوصی در موسسات

این روش تدریس خصوصی که این روزها نیز بسیار میباشد  همانند تدریس خصوصی در منزل میباشد اما  بجای منزل در محیط موسسه کلاس برگزار می شود و بیشتر اوقات کلاسها به صورت نیمه خصوصی میباشد. و در مقایسه  با تدریس خصوصی در منزل از هزینه کمتری برخوردار است.

تدریس خصوصی آنلاین

اگر شما برایتان رودر رو نشستن با یک معلم سخت است و یا نمیتونید در خونه میزبان معلم خصوصی باشید بهتره از این روش استفاده کنید در واقع این روش برای کسانی که دوست دارند مستقلا خودشون یادگیری داشته باشند خیلی خوبه ، در این روش شما فقط از طریق کامپیوتر و به کمک اینترنت با معلم خصوصی در ارتباط می­باشید و محدودیت زمانی نیز ندارد. هزینه های این روش در مقایسه با سایر روشها بدلیل حذف شدن زمان رفت و آمد بسیار کمتر میباشد.

تدریس خصوصی آنلاین

شما دانش آموزان محترم دبیرستان میتونید تمامی سوالات و تمرینهای درسی خود را با تدریس خصوصی آنلاین و به کمک معلم های خصوصی پادرس رفع نمایید.

 مشاهده لیست قیمت

اشتراک گذاری

سلام دوستان با توجه به علاقه ای و محبوبیت سوپر استارها شاید براتون جالب باشه بدونین اونا تو چه دانشگاهی و چه رشته ای تحصیل کردند به همین دلیل توضیحاتی در مورد تحصیل چند تا از اونا میزارم 

اولین نفر و شناخته ترین فرد تلویزیون ایران(البته این شبها شاید رامبد جوان بخاطر خنداوانه شناخته شده تر باشه) کسی نیست جز عادل فردوسی پور مدرس زبان انگليسي در دانشگاه و نيز فارغ‌التحصيل دانشگاه صنعتي شريف و نيز مترجم كه كتابي هم ترجمه كرده است. در برنامه‌هايش هم بسيار تيزهوش ظاهر مي‌شود. همه اين‌ها، مي‌تواند جنبه‌اي از هوش بالا باشد.

پیمان قاسم‌خانی/ فیلمنامه‌نویس

باور بفرمایید که این آقای قاسم‌خانی، البته پیما‌شان، از خیلی از بازیگران و فوتبالیست‌ها و چهره‌هاي ما، چهره‌تر هستند. البته عرف نیست که فیلمنامه‌نویس و نویسنده جماعت، تبدیل به یک چهره یا سوپراستار شوند. اما در مورد او، این اتفاق افتاده است؛ مردی که حالا، معروف به موفق‌ترین طنزنویس ایران هم شده. وقتی که به بیوگرافی او سرک می‌کشیم، دو مورد تحصیل در رشته آمار انفورماتیک و کار در حوزه تجارت به چشم می‌خورد که نیاز به ضریب هوشی بالایی دارد. اولی را با موفقیت تمام کرده و رفته سربازی؛ اما با دومی زیاد صفا نکرده و عطایش را به لقایش بخشیده. بعد هم که سر از دنیای طنز و فیلمنامه در آورده.

۲

لیلا حاتمی/ بازیگر

بازیگر مطرح و کاردرست سینمای ایران، البته فرزند علی حاتمی فقید هم هست. فکرش را بکنید که لیلا حاتمی، دیپلم ریاضی فیزیک گرفته، در دانشگاه پلی تکنیک رشته مهندسی الکترونیک خوانده؛ اما دو سال نشده، ولش کرده و سر از دانشگاه لوزان سوئیس در آورده تا ادبیات فرانسه بخواند. اما این دوره، همزمان شده با وخامت حال پدرش و ناچار شده به ایران برگردد. لیلا حاتمی، حالا به چهار زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی و ایتالیایی تسلط کامل دارد و رفت و آمدش هم به جشنواره‌ها و فستیوال‌های خارجی، افزایش یافته. او با فیلم جدایی نادر از سیمین فرهادی، شهرت بین المللی زیادی هم به دست آورد.

۳

مهتاب کرامتی/ بازیگر

سفیر یونیسف در حوزه مبارزه با ایدز، زمانی رشته میکروبیولوژی را خوانده است؛ آن هم در دانشگاه آزاد. البته بعد‌ها، دوره‌های آموزشی آزاد بازیگری دیده و کلاً مسیرش عوض شده. ظاهراً به خاطر همین تحصیلات مرتبطش هم بوده که حالا، نماینده یونیسف است و هر سال، روز مبارزه با ایدز که از راه می‌رسد، رسانه‌ها یادی هم از او و کارهایی که تا به حال کرده، می‌کنند.

۴

رضا یزدانی/ خواننده

یزدانی، جزو خوانندگان خاص کشور ما محسوب می‌شود که حالا، برای خودش اسم و رسمی به هم زده است. خودش که می‌گوید از ابتدای دهه هفتاد، موسیقی را شروع کرده. البته پدر و مادرش موافق این کار نبوده‌اند؛ چون آن روز‌ها موسیقی جدی نبوده و آن‌ها هم فکر می‌کردند که لابد رضا، از دست خواهد رفت. برایش شرط گذاشتند که درس بخواند؛ در کنارش، حالا اگر هم دلش خواست، موسیقی کار کند. او هم رفت به رشته مهندسی چوب و کاغذ!

۵

صابر ابر/ بازیگر

رشته مدیریت، پر از نظریه و ریاضیات و آمار و از این قبیل چیز‌ها است. بدیهی است که برای گذراندن این رشته، باید هوش خوبی هم داشته باشید. البته صابر ابر، می‌گوید که به مدیریت، علاقه هم دارد؛ اما ترجیحش این است که به بازیگری و نقاشی و دکوراسیون و از این قبیل کار‌ها بپردازد. دنیا را چه دیدید، شاید روزی او را، در کسوت یک مدیر موفق هم رؤیت کردیم.

۶

ترانه علیدوستی/ بازیگر

فکرش را بکنید که در میان نامزدهای جایزه کتاب فصل وزارت ارشاد دو سال پیش، یک دفعه به اسم ترانه علیدوستی بخورید؛ آن هم در بخش ادبیات خارجی؛ آن هم در کنار اسم بهمن فرزانه، مترجم بلندآوازه ایرانی. علیدوستی برای ترجمه مجموعه داستان رؤیای مادرم نوشته آلیس مونرو، در ‌‌نهایت این رقابت را از بهمن فرزانه برده و جایزه را به خانه خودش برد. البته برخی منتقدان، می‌گویند که این جایزه، بیشتر برای پررونق ساختن این جایزه‌ها بوده؛ تا ارزش کیفی آن. اما به هر حال آشنایی با زبان خارجه و ادبیات غیرایرانی، می‌تواند نشانه جالبی از هوش بهر بالا باشد، نه؟

۷

پژمان جمشیدی/ فوتبالیست و مربی

البته مثل پژمان سریالش، دوره فوتبالی‌اش تمام شده و حالا، باید با آن موهای سفید میان موهای سیاهش، به فکرش پیشکسوتی باشد. حالا جمشیدی، مربیگری می‌کند و از پایه‌گذاران جام ستارگان هم محسوب می‌شود. باور کنید فرق زیادی هم با آن فوتبالیست کندذهن سریالش دارد. چرا؟ چون که او را باید جزو تحصیل کرده‌های فوتبال کشورمان دانست؛ با مدرک مهندسی عمران.

۸

رضا رشیدپور/ مجری

از‌‌ همان ابتدا، در کنار اجرا، کارهای اقتصادی هم می‌کرد، تحصیلات هم داشت. اما نکته جالب، این است که تازگی‌ها، هم کار مشاور رسانه‌ای انجام می‌دهد، هم اینکه تحصیلات خلبانی‌اش را کامل کرده؛ آن هم خلبانی با هواپیمای ایرباس سری ۳۰۰. البته کارهای عجیب و غریبش را، نباید به حساب هوش پایین‌اش بگذارید، بالاخره باهوش‌ها هم، ممکن است گاهی وقت‌ها، اسیر هوششان شوند. در ضمن،‌بد نيست بدانيد كه او، ديپلم رياضي فيزيك خود را هم با معدل 19.86 گرفته و همزمان، در دو رشته مهندسي عمران و كارگرداني فارغ‌التحصيل شده.

 

۹

سپهر حیدری/ فوتبالیست

سر و کله این یکی هم، در سریال پژمان پیدا شده. بازیکنی است که لج پژمان را در این سریال حسابی در می‌آورد؛ چون همه، او را با حیدری مقایسه می‌کنند و اتفاقات جالبی در این میان می‌افتد. سپهر حیدری، هم فیلم‌باز قهاری است که خود، نشانه جالبی از هوش یک فوتبالیست می‌تواند باشد. واقعاً یک بازیکن فوتبال، چه ربطی به سینمای حرفه‌ای جهان می‌تواند داشته باشد؟ البته از این دست نمونه‌ها کم نیستند، مجتبی جباری هم تحلیل‌های روانکاوانه خاصی از آثار روز سینمای جهان می‌تواند تقدیم‌تان کند! اما نکته جالب بعدی، این است سپهر حیدری، فوق لیسانس مهندسی مکانیک دارد؛ که این مدرک را هم، با سختی زیاد گرفته؛ چرا که مدام مجبور بوده بین تهران و اصفهان، برای حاضر شدن سر کلاس درس، تردد کند.

۱۰

فابیو جان واریو/ فوتبالیست

او را یادتان هست؟ بازی‌هایش برای استقلال و اختلافش با این تیم بر سر طلبی که وصول نکرده بوده، باعث شد تا حسابی رسانه‌ای شود. او شال و کلاه کرد و به برزیل رفت و گفت که تا طلبش را وصول نکند، پایش را به تهران نمی‌گذارد. نکته جالب این است که فابیو، مهندسی عمران دارد و در برزیل، پروژه‌ای ساختمانی را هم به او سپرده‌اند. او هم طلبش را که گرفت، خرج پروژه‌اش کرد و حالا هم، دارد کارهای این طرح را انجام می‌دهد.

۱۱

علی ضیا/ مجری

خیلی سریع مشهور شد، اما نتوانست ماه عسل امسال را اجرا کند. به هر حال، چندان هم از این ماجرا دلخور نیست، چرا که اساساً هیچ طرحی برای این کار نداده بوده. علی، مهندسی مکانیک دارد که در نوع خودش، جالب است. از دیگر نکات جالب زندگی او، این است که جلسات منظم مطالعه و نقد کتاب با مادرش دارد. مطالعه او هم، جدی است؛ چیزهایی در مایه‌های کافکا در کرانه موراکامی و معنای زندگی که کتابی فلسفی است و نیز آخرین رمان ابوتراب خسروی.

12

پوريا پورسرخ/ بازيگر

البته تازگي‌ها، كمي اضافه وزن پيدا كرده و مدت‌ها است كه كار درخشاني از او، نمي‌بينيم. اما آقاي بازيگر سينما و تلويزيون ايران، بد نيست بدانيد كه دكتراي فيزيولوژي گياهي هم خوانده، رشته‌ تحصيلي‌اش را هم خيلي دوست دارد. حتي براي تحصيل، به خارج كشور هم رفته. در ضمن، ليسانس و فوق‌ليسانس خودش را هم، با رتبه سوم به پايان رسانده. پيشنهاد بازي در يكي از سريال‌ها هم، هم‌زمان با دوره دكترايش به او رسيده. خب، براي يك بازيگر و اثبات آي.كيوي او، اين‌‌ها بايد كافي باشند، نه؟

13

بهرام رادان/ بازيگر و خواننده

اين چهره شناخته شده سينما و هنر ايران، مدرك مديريت بازرگاني‌اش را از دانشگاه آزاد گرفته است. رفت و آمدش هم به خارج كشور، زيادتر شده. كارهاي تجاري و تبليغاتي و ... هم مي‌كند.

14

بهاره‌ رهنما/ بازيگر 
او، همسر پيمان‌ قاسم‌خاني است؛ اين‌كه كدام‌شان معروف‌ترند،‌ بماند؛ چرا كه قصد اختلاف‌افكني نداريم. بهاره رهنما، كارنامه پرباري داشته و نيز، در حوزه‌هاي مختلف ورود و آثاري را هم خلق كرده است. اين بازيگر، دو ليسانس در رشته‌هاي ادبيات فارسي و حقوق قضايي دارد. ضمن اين‌كه در حال تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد رشته نمايش هم هست. به كارهاي صورت گرفته توسط او، فيلمنامه‌نويسي، نويسندگي كتاب و ... را هم اضافه كنيد تا درباره آي.كيوي اين بازيگر هم، كمي مطمئن‌تر شويد.

15

علی دایی/فوتبالیست و مربی

سرمربی امروز پرسپولیس را هم، باید جزو چهره‌هایی دانست که آی کیوی خوبی دارند. او جزو تحصیل کرده‌های فوتبال ایران هم محسوب می‌شود. یک بار در سال 1366، رشته مهندس عمران دانشگاه شریف را قبول شد اما در گزینش رد شد. البته همان سال هم، در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه آزاد قبول شد که دو ترمی رفت. ولی سال بعدش، دوباره کنکور داد و این بار، قسمتش این بود که رشته متالوژی بخواند. البته بعدتر، برای مقطع فوق لیسانسش، تربیت بدنی را انتخاب کرد. علی آقا بیزینس‌من خوبی هم هست و مخش در این حوزه‌ها، خوب کار می‌کند؛ این را باید از چند شرکتی که راه انداخته، فهمید. فکرش را بکنید که او، عضو اتاق بازرگانی هم هست و مدرسه خیریه هم ساخته.

16

فرزاد حسنی/ مجری و بازیگر

فرزاد، لیسانس مکانیک از دانشگاه خواجه نصیر دارد. در حوزه آی کیو، معمولاً دایره لغات بالا را، دال بر هوش بالا هم می‌گیرند. اگر این را هم بخواهیم لحاظ کنیم، پس در کنار تحصیلات، باید این چهره را هم، جزو باهوش‌ها بدانیم. فرزاد حسنی، حافظه و حضور ذهن خوبی هم دارد و معروف است که در این حوزه، کسی از مجری‌ها به پای او نمی‌رسد. ترانه‌سرایی، اجرا و بازیگری، جزو گرایش‌های هنری او محسوب می‌شود. البته علی رغم هوش بالایش، بعضی وقت‌ها، کارهای عجیبی هم می‌کند؛ مثل همان کاری که در مصاحبه با سردار رادان انجام داد و ... .

17

محمد اصفهاني/ خواننده

البته او را، بايد به نام دكتر محمد اصفهاني بشناسيم، مردي كه متولد 1345 است و پيش از خوانندگي، قاري قرآن بوده. در رشته قرائت هم، البته جزو برگزيده‌ها محسوب مي‌شده، جوري كه حتي يك‌بار هم قرار بوده به كويت برود كه قسمتش نشده. در كنكور سراسري هم، رتبه 176 آورد و تصميم گرفت، پزشكي را دنبال كند. در سال 1376 هم بود كه دكترايش را گرفت. اصفهاني، جزو آن دسته از خوانندگان ما هم محسوب مي‌شود كه موسيقي را، به صورت حرفه‌اي دنبال كرده و از اساتيد به‌نام اين حوزه، نهايت استفاده را برده است. راستي، تا يادمان نرفته بگوييم كه قديم‌ترها، موسيقي، شاخه‌اي از رياضي محسوب مي‌شده و رشته سختي بوده؛ البته منظورمان بخش كاملاً حرفه‌اي آن است. اين را گفتيم كه فقط گفته باشيم، همين.

18

مرتضي حيدري/ مجري

زماني اخبار مي‌گفت،‌ بعد شد مصاحبه‌گر و مجري. آرام است و هميشه، مثبت و لبخند به لب. او، كلينيك فيزيوتراپي دارد، سال گذشته در انتخابات نظام‌پزشكي هم شركت كرده و همچنين، براي اين‌كه جلوي مهمانان نماينده و دكتر و كارشناسش هم كم نياورد، رفته و دكتراي مديريت هم گرفته. اگر يادتان باشد، زماني هم براي درس خواندن به خارج رفته بود كه همراه با كلي شايعه و اما و اگر شد. او، جزو مجري‌هاي تيزهوش ما محسوب مي‌شود كه حالا، به راحتي مي‌تواند زبان انگليسي را هم صحبت كرده و بخواند. در ضمن، مي‌گويند وضع اقتصادي خوبي هم دارد. اين‌ها را اگر در كنار وسعت واژگان به كار گرفته شده توسط او قرار دهيد، طبيعي است كه بايد جزو تيزهوش‌ها و آي كيو بالاهاي جامعه چهره‌ها باشد، نه؟

 19
عادل فردوسي‌پور/ مجري و گزارشگر
درباره عادل خان چه مي‌شود گفت؟ شناخته‌شده‌ترين چهره تلويزيون ايران و نيز مدرس زبان انگليسي در دانشگاه و نيز فارغ‌التحصيل دانشگاه صنعتي شريف و نيز مترجم كه كتابي هم ترجمه كرده است. در برنامه‌هايش هم بسيار تيزهوش ظاهر مي‌شود. همه اين‌ها، مي‌تواند جنبه‌اي از هوش بالا باشد. 

اشتراک گذاری

خبرگزاری جام جام مقاله زیر رو در رابطه با تدریس خصوصی چاپ کرده این مقاله در رابطه با هزینه گزاف و مدرسان بدون شناسنامه تدریس خصوصی میباشد گفتم شاید براتون جالب باشه این   مقاله رو بخونین. 

یکی بی‌دک و پز، یکی با هزار برو بیا، یکی صاحب سایت و آگهی‌های اینترنتی، یکی پیرو سنت و آگهی‌های تایپ شده روی کاغذهای A4، یکی صاحب کارت ویزیت، یکی در پی چسباندن آگهی‌های دستنویس روی دیوار به کمک سریش، یکی پرتجربه، یکی تازه از راه رسیده، یکی پرطمطراق و توی چشم، یکی هم گمنام ‌ آمده به سمت تدریس از سر ناچاری.

 
  بازار تدریس خصوصی به همین اندازه رنگارنگ است. آدم هایی که در این بازار دستی دارند، از هر جنس و قماش هستند که وجه مشترک همه آنها درسی است که خوانده اند و میلی است که برای تدریس و پول درآوردن از این راه دارند. معلم های خصوصی را تا چند سال پیش می شد از روی آگهی های نصب شده روی دیوارها و تیرهای چراغ برق خیابان ها پیدا کرد که با خطی درشت روی کاغذ می نوشتند «تدریس خصوصی در منزل شما با نازل ترین قیمت».

آن زمان معلم خصوصی ها را می شد از روی نام هایی که دهان به دهان بین خانواده ها یا همکلاسی های مدرسه می چرخید هم پیدا کرد، زنان و مردانی که چند بار به خانه یکی دونفری رفته بودند و بچه ها را درس داده بودند و چون نمره های آنها را بالا کشیده بودند، معروف بودند.

الان هم با این دو روش هنوز می شود معلم خصوصی پیدا کرد، ولی چون این بازار هم مثل خیلی چیزهای دیگر به روز شده، گشتن در آگهی های روزنامه ها و جستجو در لابه لای اعلان های درج شده در سایت های اینترنتی مرسوم تر است. آگهی های روزنامه ها معمولا خیلی کوچک است با متن های تلگرافی و چند کلمه ای، اما آگهی های مجازی مفصل تر و برتری شان این است که لااقل عکس آموزش دهنده و مدرک تحصیلی و تخصص اش را درج کرده است که مخاطب می فهمد قرار است با چه کسی طرف شود.

گشتی در این سایت ها کافی است تا بدانیم با چه جامعه جوانی روبه رو هستیم، جمعیتی جوان که بازار تدریس خصوصی را در قبضه خویش گرفته اند و راه را بر موسفیدها بسته اند. این جوانی می تواند راز موفقیت معلمان سرخانه هم باشد ؛به سبب جذابیت بصری و انرژی مثبت و بقیه ماجرا.

این تدریس گران تمام می شود

تدریس خصوصی در ایران اتفاق جدیدی نیست چون تا آنجا که تاریخ یاری می کند تا قبل از تاسیس مدارس نوین در کشور (پیش از عهد مشروطیت) که راه تحصیل دختران را هموارکرد، بجز آن عده از دختران که به جبر فرهنگی محکوم به بی سوادی بودند، معدود خانواده های دوستدار دانایی و فضیلت برای فرزندان دختر خود معلم سرخانه استخدام می کردند تا اگر راه مدرسه بسته است، راه کسب دانش بسته نماند.

اطلاعاتی در دست نیست تا بدانیم کدام علوم در خانه های افراد مرفه و فرهنگ دوست به دختران تعلیم داده می شده یا هزینه های این آموزش ها چطور محاسبه می شده، ولی همین حرکت باعث شد تا در جهت عدالت آموزشی میان دختران و پسران گام هایی برداشته شود و امروز ما میراث دار فرهنگی باشیم که دست کم در تاریخ معاصرمان ریشه ایقطوردارد


امروز تدریس خصوصی یا بر درس های مدرسه و دروس دانشگاهی تمرکز دارد یا بر انواع هنرها. تدریس خصوصی انواع زبان های خارجی هم مرسوم است و حتی تا زبان کره ای و دانمارکی هم پیش رفته. ولی با این حال فعالیت اصلی معلمان خصوصی هنوز بر تدریس به دانش آموزان است چون وجود بیش از 5 / 12 میلیون دانش آموز در کشور که چند میلیون از آنها در درس های مختلف مشکل دارند، بازار همیشه داغی است که می شود در آن فعالیت کرد.

قیمت های تدریس خصوصی هم به نسبت بالاست، البته اگر منظور تدریس درس های مدرسه باشد نه تدریس خصوصی انواع هنرها مثل موسیقی (چون اینها بازار ویژه ای دارد و معمولا قیمت های بالایی برایش تعیین می شود).

قیمت ها برای سال 93 واقعا همپای تورم جلو آمده چون پیگیری های ما نشان می دهد برای یک جلسه 5/1 ساعته تدریس به طور میانگین تا 50 هزار تومان دریافت می شود که این قیمت ها شامل دروس مقاطع ابتدایی و راهنمایی نیز می شود. پس اگر فرض کنیم یک دانش آموز در یک یا دو درس اشکالات ریشه ای و اساسی داشته باشد برای این که گره های ذهنی اش در این درس ها باز شود و به مفاهیم مسلط شود حداقل ده جلسه نیاز دارد که این یعنی حداقل 500 هزار تومان هزینه. این مبلغ البته کف قیمت است و هرچه پیشرفت دانش آموز در درس ها کندتر باشد تعداد جلسات هم بالاتر می رود و همین کندی حرکت، هزینه های احتمالی تدریس خصوصی را بیشتر می کند.

اما این همه ماجرای قیمت ها نیست. این 50 هزار تومان برای هر جلسه، ارزان ترین قیمت در بازار تدریس خصوصی است، چون وقتی پای درس های دبیرستان و دروس سخت به میان می آید، قیمت ها نیز اوج می گیرد تا آنجا که یافته های ما نشان می دهد قیمت تدریس برای هر جلسه ممکن است تا 250 هزار تومان هم برسد. به این ترتیب ده جلسه این چنینی بیشتر از دو میلیون تومان هزینه دارد که نصیب معلم سرخانه ای می شود که به سلیقه خود و با معیارهای من درآوردی برای هر جلسه تدریس، قیمت تعیین می کند.

با این حال طبق بررسی های ما برخی از معلمان خصوصی حاضرند با مبالغی کمتر از این هم به منزل مشتریان بیایند که اینها همان کسانی هستند که در متن آگهی هایشان می نویسند: قیمت توافقی. با این معلمان می شود چانه زد، حتی می شود هزینه هر جلسه را بلافاصله پس از پایان همان جلسه نپرداخت و پرداخت ها را قسط بندی کرد، اما مگر چند درصد معلمان سرخانه این گونه اند؟

میزان نرمش معلمان خصوصی رابطه ای عمیق با سابقه کار آنها و مدرک تحصیلی شان دارد، چون آدم های با سابقه که از کیفیت کار خود مطمئن هستند و چنین ادعایی دارند (یا مدرک کارشناسی ارشد و دکتری دارند) با آدم های تازه کار که پیدا شدن یک مشتری را شانس زندگی خود می دانند یا دانشجویانی که هنوز مدرک نگرفته اند و سرسختانه دنبال کار و یافتن منبع درآمد هستند، فرق دارد.

در بین این معلمان سرخانه، عده ای معلم رسمی آموزش و پرورش یا معلمان بازنشسته هم وجود دارند که شکی نیست هر دو اینها به دنبال راهی برای درآمد بیشتر و زدن مرهم به زخم های زندگی اند. حساب فرهنگیان بازنشسته البته سواست، ولی معلمانی که هنوز در سیستم آموزش رسمی کار می کنند و معمولا از میان دانش آموزان خود، شاگرد خصوصی می گیرند، کارشان کمی جای بحث دارد.

اینها معمولا کمتر از نرخ های رایج در شهرها برای تدریس خصوصی در منازل دانش آموزان قیمت تعیین می کنند که یعنی تدریس آنها برای خانواده ها می تواند به صرفه تر باشد، ولی مشکل تدریس آنها ایجاد این ظن منفی در اذهان عمومی است مبنی بر این که برخی معلمان در کلاس های درس از کیفیت تدریس کم می گذارند یا اگر کم نگذارند به اندازه کافی برای دانش آموزان ضعیف تر وقت نمی گذارند تا آنها مجبور به کمک گرفتن از آنها در منازل خود و در ازای پرداخت پول شوند.

ما در این باره با دو معلم رسمی آموزش و پرورش در دو شهر مختلف کشور حرف زدیم که در صف مخالفان ورود معلمان به حوزه تدریس خصوصی دانش آموزان قرار داشتند. اینها می گویند معلم باید همه توان خود را در کلاس درس بگذارد و طوری تدریس کند که همه دانش آموزان با هر سطح از گیرایی، درس را یاد بگیرند نه این که درس در حد گیرایی دانش آموزان قوی تر تدریس شود و از شاگردان ضعیف تر خواسته شود تا در کلاس های خصوصی معلم شرکت کنند.

دو سال قبل که ابراهیم سحرخیز هنوز معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش بود و با خبرگزاری دانا صحبت می کرد نیز موضعی مثبت نسبت به تدریس این چنینی معلمان نداشت چون او حضور معلمان مدرسه در منزل دانش آموزان را دور از شأن آنها می دانست، برای همین ، آن زمان پیشنهاد داد تا معلمان در محیط مدرسه حتی به صورت تک نفره برای شاگردان خود کلاس خصوصی دایر کنند. در کنار این اظهارنظرهای مخالف و نیمه مخالف، اما عده ای هستند که چون از این چرخه سود می برند، استدلال هایی در درستی این کار می آورند. یکی از معلمان مقطع متوسطه که در اوقات فراغت خود تدریس خصوصی نیز می کند و به شاگردانش نیز درس می دهد، به ما می گوید وقتی صحبت از نامطمئن بودن بسیاری از مدرسان خصوصی مطرح می شود چه چیز بهتر از این که معلمان قابل اعتماد آموزش و پرورش برای تدریس خصوصی انتخاب شوند.

البته از این بابت حق با کسانی مثل اوست، چون اعتماد در بازار تدریس خصوصی یکی از مهم ترین شاخص هاست، ولی مهم تر از آن روش تدریسی که معلم خصوصی انتخاب می کند به اندازه اعتماد مهم است، در حالی که هیچ تضمینی نیست که معلمی ناموفق در کلاس درس که روش تدریسی پرمساله دارد، در کلاس خصوصی به یکباره متحول شود و شقه ای سحرآمیز از روش تدریسش را رو کند. این مشکل البته در مورد همه معلمان خصوصی محتمل است و کیفیت آموزش در کلاس های خصوصی، حوزه ای است که باید درباره اش دست به عصا قضاوت کرد.

پز یا نیاز؟

چه کلاس خصوصی تک نفره باشد، چه گروهی، چه در آموزشگاه برگزار شود و چه در خانه های مشتریان، مهم ترین سوال این است که وجود این شیوه تدریس تا چه اندازه ضروری است. اگر از دست اندرکاران تدریس خصوصی سوال کنیم آنها مزایایی مثل این که نمرات فرد را بهبود می دهد، آگاهی اش را نسبت به مسائل درسی افزایش می دهد، موجب تمرین و تمرکز می شود یا اعتماد به نفس فرد را بالا می برد، مطرح می کنند که شاید کمی چاشنی اغراق داشته باشد، ولی می تواند تا حدی درست باشد. از خانواده ها هم که نظر بخواهیم، خواهند گفت این تنها راهی است که به فکرشان می رسد تا بنیه تحصیلی فرزندشان را افزایش دهند که در برخی مواقع هم اثر مثبت تدریس خصوصی را دیده اند.

اما اگر قضاوت را به عهده مسئولان آموزش و پرورش از جمله مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران قرار دهیم او موضوع تدریس خصوصی را به شکلی متفاوت، حلاجی می کند. اسفندیار چهاربند بتازگی در آخرین نشست خبری اش با خبرنگاران اعلام کرد که اعتقادی به تدریس خصوصی ندارد و آن را ضروری نمی داند، ولی با این حال معتقد به مسدود شدن این فضا هم نیست، بلکه در عوض به سامان گرفتن بازار تدریس خصوصی اعتقاد دارد. او به آموزشگاه های غیرمجاز اشاره داشت که در تهران تعدادش 950 است و شمارش بیشتر از آموزشگاه های مجاز (845 آموزشگاه). پس طبیعی است وقتی تعداد غیرمجازها از مجازها پیشی می گیرد، تعداد آدم های قابل اعتماد و متخصص هم به همین میزان کم می شود و فرصتی که به بالندگی علمی متقاضیان منجر شود، کمتر و کمتر. در این بین قیمت ها هم بدون پیروی از اصولی مشخص بالا و پایین می شود و در حالی که تیغ نظارت ها نیز بُرندگی ندارد، عده ای از این شرایط سود می برند.

با وجود این چالش ها، اما تدریس خصوصی پدیده ای نیست که به طور مطلق مردود باشد، اما حداقل ماجرا این است که کارایی این شیوه تدریس به عوامل زیادی بستگی دارد که اگر همه با هم جور شود، نتیجه مطلوب به دست می آید. در این حوزه آدم های کم تجربه زیاد وارد شده اند، آدم های کم مایه اینجا ورود کرده اند، آموزشگاه های غیرمجاز زیادی هم وارد گود تدریس شده اند، شاید آدم هایی که اخلاقشان لنگ می زند هم اینجا ردپایی برجا گذاشته باشند، پس باید مراقب بود، اما اگر تدریس های خصوصی نباشد یا اگر تا به حال نبود خیلی از بچه ها قید درس خواندن را می زدند و از تحصیل ناامید می شدند. یک معلم سرخانه مسلط به تدریس و پرمغز می تواند گره های ذهنی یک دانش آموز را باز کند و ابهام تنیده به دور مفاهیم پیچیده درسی را برطرف کند؛ از این زاویه تدریس خصوصی فرصت است نه تهدید، فقط باید مراقب بود و مسیر را درست انتخاب کرد

در واقع هدف بوجود آمدن گروه آموزش آنلاین پادرس جلوگیری از ایراداتی که در بالا ذکر شده میباشد به طوری که دانش آموز با یک هزینه .

بسیار کمتر نسبت به سایر روشها از خدمات این سایت استفاده میکنند امید است با همراهی شما عزیزان در این راه  موفق شویم.

تدریس خصوصی آنلاین

مشاهده هزینه کلاسها

اشتراک گذاری

تدریس خصوصی آنلاین نوعی از تدریس خصوصی میباشد که از طریق اینترنت به صورت آنلاین انجام میگیرد در واقع مدرس و دانش آموز به صورت آنلاین با یکدیگر ارتباط دارند در حالی که هر دو در یک مکان نیستند. چالش و تغییر بزرگ این روش تدریس خصوصی با روشهای سنتی نیز به همین خاطر است.

تاریخچه تدریس خصوصی آنلاین

 تدریس خصوصی آنلاین در واقع یکی از روشهای آموزشی میباشد که عمر زیادی ندارد و در همین اواخر ارائه گردیده است و توسط شرکت NETTUTOR در سال 1996 معرفی شد و در سال 1998 توسط شرکت TUTOR مورد مقبولیت قرار گرفت. در واقع این روش آموزش (تدریس خصوصی آنلاین) در کنار روشهای آموزشی ناهمزمان مجازی پیشرفت چشمگیری داشت و شرکتهایی همچون آکادمی خان و WIZIQ و تعدادی از دانشگاهها بدلیل برگزاری دوره های آنلاین تاثیر بسزایی در این پیشرفت داشتند. این روش آموزشی برای کسانی که دسترسی کامل به معلمان خصوصی ندارند بسیار مفید است به طوریکه با تدریس آنلاین دیگر موانع جغرافیایی معنی ندارد.

تدریس خصوصی آنلاین گروه آموزش آنلاین پادرس

اگرچه در ابتدا معرفی تدریس خصوصی آنلاین در دنیا محدودیتهای همچون نبود ارتباط صوتی و تصویری مناسب و همچنین کمبود سرعت اینترنت جزو معایب محسوب میشد اما امروزه با معرفی نرم افزارهای کلاس آنلاین این مشکلات به حداقل ممکن رسیده است. به طوریکه شرکت های  بسیاری در سرتاسر دنیا در حال ارائه کلاسهای خود به صورت آنلاین میباشند و با افزایش سرعت اینترنت و بالا رفتن امکانات نرم افزاری سود این شرکتها نیز افزایش چشمگیری داشته است.

اغلب سرویسهای که برای تدریس خصوصی آنلاین مورد استفاده قرار میگیرد شامل  امکانات زیر جهت برقراری ارتباط معلم خصوصی با دانش آموز میباشد

 • ارتباط ویدیویی
 • ارتباط صوتی
 • ارتباط نوشتاری
 • ارتباط از طریق تخته سفید

برخی از سرویس ها نیز دارای قابلیت های بیشتری همچون موارد زیر میباشند

اشتراک گزاری فایلها ( آپلود و دانلود فایل)

ویرایش همزمان فایلها          

اشتراک گزاری دستکتاپ

ابزار ریاضی (کشیدن گراف،نمودار و...)

در واقع هدف تمامی این سرویس ها و نرم افزار نزدیک کردن کلاسهای تدریس خصوصی آنلاین به کلاسهای فیزیکی تدریس خصوصی میباشد.

تدریس خصوصی آنلاین دارای مزایای بسیاری نسبت به تدریس خصوصی فیزیکی است اما نباید ازکاستی های آن بدلیل نداشتن ارتباط کلامی رو در رو نیز چشم پوشی کرد.

 

 

 

جدول زیر مقایسه کلی بین دو روش تدریس خصوصی آنلاین و تدریس خصوصی  رو در رو  را نشان میدهد.

 

 

 

موارد مورد مقایسه

تدریس خصوصی آنلاین

تدریس خصوصی رو در رو

ارتباط کلامی

ارتباط صوتی

صحبت کردن

ارتباط بصری

لینک تصویری

زبان بدن

ارتباط نوشتاری

چت نوشتاری، تخته سفید،

خواندن و نوشتن

میزان یادگیری

کلاسها ضبط میشوند و قابلیت بررسی مجدد توسط دانش آموز میباشد

در همان لحظه تدریس باید تمامی مشکلات درس حل شود .

برنامه ریزی

در هر کجا که اینترنت باشد قابلیت برگزاری دارد

باید از قبل هماهنگی صورت گیرد و معلم خصوصی و دانش آموز در یک محل باشند

هزینه

بدلیل کاهش هزینه رفت و آمد و کاهش اتلاف وقت معلم خصوصی هزینه ها کمتر میباشد

بستگی به کیفیت معلم خصوصی و مکان آموزش دارد.

 

در گذشته در کشور ما امکان ارائه خدمات آنلاین آموزشی بدلیل سرعت پایین اینترنت وجود نداشت و تنها محدود به دانلود جزوات و نمونه سوالات  میگردید اما در چند سال اخیر بدلیل افزایش سرعت اینترنت در کشور امکان ارائه خدمات آنلاین افزایش یافته است و گروه آموزش آنلاین پادرس به عنوان یکی از پیشگامان برگزاری آنلاین کلاسهای خصوصی مفتخر است فعالیت خود را با برگزاری کلاسهای خصوصی دروس دبیرستان آغاز نماید.

اشتراک گذاری

تدریس خصوصی

در مقاله زیر سعی شده است تمامی موارد مربوط به تدریس خصوصی از جمله تدریس خصوصی در جهان، تاثیر تدریس خصوصی ، بررسی هزینه تدریس خصوصی در کشورهای جهان و سایر موارد را مورد بررسی قرار دهیم مقاله زیر ترجمه مقالات مربوط به تدریس خصوصی در ویکی پدیا می­باشد

معلم خصوصی در واقع همان معلمی میباشد که کلاس ها را به صورت خصوصی برگزار مینماید. آموزش در سایه در واقع نامی است که سیستمها آموزشی برای تدریس خصوصی نهاده اند

در حالت طبیعی معلم خصوصی زمانی که دانش آموزان به مشکل درسی بر خورده اند به کمک آنها میرود. و اکثرا معلم خصوصی ها در خانه دانش آموز به دانش آموز آموزش میدهند.

در امریکا کلمه معلم خصوصی برای کسی بکار برده میشود که تدریس حرفه ای را در موضوعی مشخص و به طور خصوصی یا نیمه خصوصی  انجام میدهد.

در انگلیس و مدارس دبیرستان اتریش معلم خصوصی و تدریس خصوصی جزوی از نظام آموزشی میباشد به طوری که معلم های خصوصی برای یکسال و برای 30 دانش آموز مشخص میشوند.

در واقع در این روش تدریس خصوصی معلمان اطلاعات لازم و کافی در رابطه با آموزش دانش آموزان را به والدین آنها میدهند و   اگر مشکلی در مدرسه برای دانش آموز ایجاد شود معلم خصوصی با والدین او تماس می­گیرد تا جاییکه تدریس خصوصی در این کشورها مسئولیت و شغل تمام وقت تعریف شده است.

تدریس خصوصی در آسیا 

تدریس خصوصی در آسیا

طبق تحقیقاتی که در سال 2012 توسط بانک توسعه آسیا و مرکز تحقیقات آموزش تطبیقی دانشگاه هنگ کنک صورت گرفته بود تدریس خصوصی میتواند بر تشدید نابرابری اجتماعی  زندگی افراد جوان و خانواده های آنها تاثیر گزار باشد. به طوری که درامد خانواده ها،  صنعت تدریس خصوصی را به یک صنعت غیر قابل تنظیم تغییر داده است (بیشتر هزینه کردن خانواده ها پر در آمد برای تدریس خصوصی).

در کره جنوبی بیش از90 درصد دانش آموزان ابتدایی از آموزش در سایه و تدریس خصوصی استفاده میکنند. در هنگ کنک 85 درصد دانش آموزان دبیرستان از تدریس و معلم خصوصی استفاده میکنند. 60 درصد دانش آموزان راهنمایی بنگلادش و هند نیز از تدریس خصوصی استفاده می­نمایند و همچنین 60 درصد دانش آموزان دبیرستانی قزاقستان از معلم خصوصی بهره می­برند.

تقاضای تدریس خصوصی در آسیا در مقایسه با جهان در حال انفجار است و آموزش در سایه (تدریس خصوصی) تاثیر بسیار مهمی در آسیا دارد و این مهم بدلیل کاستی ها سیستم آموزشی و همچنین ثروت مند شدن و کوچکتر شدن خانواده ها می­باشد و بخش آموزش خصوصی در این کشور ها به یک صنعت پرسود  بدل شده به طوری که یک موسسه تدریس خصوصی در هنگ کنک تمامی کشورهای سریلانکا، هنگ کنک،  تایلند و هند را تحت پوشش قرار میدهد. در برخی نمونه ها در جنوب شرقی آسیا تدریس خصوصی آنلاین نیز جای تدریس خصوصی حضوری را گرفته است.  این بازار به قدری در این کشورها جذاب بوده که شرکت های آمریکایی همچون سیلوان در این کشور نمایندگی زده اند.

در کلمبیا اکثر تدریس های خصوصی توسط معلمان صورت میگیرد بر خلاف هنگ کنک که توسط شرکتها کوچک و بزرگ این امر صورت میگیرد در مغولستان تدریس خصوصی جزو کارهای فشرده است برعکس کره جنوبی که بیشتر توسط کامپیوتر و دیگر اقلام تکنولوژی صورت میگیرد.

هزینه تدریس خصوصی

هزینه تدریس خصوصی در دنیا

براساس برخی تحقیقات میانگین هزینه تدریس خصوصی (آنلاین و حضوری) در خانواده ها پاکستانی  3.40 دلار در ماه می­باشد (سال 2011) در هند این مقدار کمتر و حدود 2 دلار در ماه می­باشد.

در گرجستان خانواده برای تدریس خصوصی مقطع دبیرستان در سال 2011 حدود 48 میلیون دلار هزینه کرده اند. و این رقم برای کشور هنگ کنک در مقطع دبیرستان 255 میلیون دلار میباشد.

طبق تحقیقات سال  2008 خانواده هندی 6.4 میلیارد دلار هزینه تدریس خصوصی کرده اند و خانوده های ژاپنی در سال 2010 برای تدریس خصوصی 12 میلیارد دلار هزینه کرده اند.

در جمهوری کره که دولت سعی میکند هزینه های آموزش در سایه خانواده را کم کند این رقم متناوبا بالا میرود به طوری که در سال 2010 به 17.3 میلیارد دلار رسیده است هزینه خانوار ها در تدریس خصوصی در این کشور برابر با 80 درصد هزینه کرد دولت در مدارس ابتدایی و راهنمایی میباشد.

در آمریکا صنعت تدریس خصوصی به زیر بخشهای مختلفی تبدیل شده است بخشی از آن در اختیار تدریس خصوصی آنلاین میباشد که شامل بخش زیادی از معلمهای خصوصی میشود وبخشی هنوز در اختیار تدریس خصوصی حضوری می­باشد.

در خیلی از کشورها کسانی که توانایی تدریس دارند می­توانند بدون آموزش  تدریس خصوصی رو انجام بدهند اما در برخی کشورها همانند کامبوج، گرجستان، قزاقستان، لائوس و تاجیکستان به این صورت نمی­باشد و فقط بخشی از معلمان مدارس برای بالا بردن درآمدشان بعد از مدرسه کلاس خصوصی برگزار می­نمایند و تقریبا یک اجبار برای معلمان می­باشد چون حقوق آنها نزدیک به خط فقر می­باشد

در کره جنوبی تعداد معلمهای خصوصی هر سال 7.1 درصد رشد می­نماید وبیشتر معلمان فارغ التحصیلان علوم انسانی و علوم اجتماعی میباشند.

تاثیر تدریس خصوصی

تدریس خصوصی همیشه تاثیر بر دریافت مدارک آکادمی بالاتر نمی­گزارد در برخی مدارس دانش آموزان بدلیل فشار کلاس خصوصی توانایی تمرکز و آموزش دیدن در کلاس مدرسه را ندارند. همچنین معلمان مدارس اگر زمان زیادی را برای کلاسهای خصوصی خود بگزارند در زمان حضور در کلاس مدرسه راندمان کمتری را دارند. این موارد موجب فساد در سیستم آموزشی می­شود به طوری که معلم در کلاس کم کاری می­کند تا دانش آموزان نیاز به تدریس خصوصی پیدا کنند.

در سال 2012 و طبق تحقیقاتی که بانک توسعه آسیا و مرکز مطالعات آموزشی دانشگاه هنگ کنک در مورد تدریس خصوصی و تاثیر آن بر خانواده ها ، بودجه خانوده و سیستم آموزشی انجام داده بود به این موضوع اشاره مینماید که  بهتر است بجای کاهش تقاضا در تدریس خصوصی سعی در افزایش سطح آموزشی مدارس و قوانین مرتبط با حمایت از کسانی که از معلم خصوصی استفاده میکنند شود.

انواع روشهای تدریس خصوصی

تدریس خصوصی در جهان شامل اشکال و انواع مختلفی میباشد و برای هر کدام تعریف خاصی مشخص شده است در زیر به طور کامل انواع روشهای تدریس خصوصی را معرفی مینماییم.

مشاور تحصیلی دروس دبیرستان

الف) مشاور تحصیلی (academic coaching)

این روش تدریس خصوصی برای مراتب آکادمیک میباشد و مربی و یا همان معلم خصوصی سعی میکند به دانشجو آموزشهایی در رابطه با محیط آکادمیک ، نحوه آموزش و یادگیری دهد. در واقع معلم خصوصی کمک میکند تا دانش آموز مطالب درسی را به صورت شخصی یاد بگیرد اما مشاور به دانش آموز آموزش میدهد چگونه در مدرسه و یا دانشگاه موفق شود و درواقع آموزش مطالبی مثل روش مطالعه ، مدیریت زمان،مدیریت استرس، مطالعه با تمرکز، جزوه برداری و نحوه تست حل کردن میباشد. مربی آکادمیک در طول ترم تحصیلی با دانش آموز در ارتباط می­باشد. میتوان گفت کلاسهای کنکور در ایران همانند این آموزشها میباشد این روش نیز در کشورهای آسیایی مثل تدریس خصوصی پرطرفدار است. یکی از موسساتی که در این زمینه به صورت حرفه ای فعالیت مینماید موسسه جورجیا میباشد

تدریس خصوصی دانش آموز به دانش آموز 

ب) تدریس خصوصی دانش آموز به دانش آموز

بعضی مواقع دانش آموزان میتونند نقش معلم خصوصی رو بازی کنند و به دانش آموز و همکلاسی خود آموزش دهند این روش تدریس خصوصی به دانش آموزان کمک میکنند علاوه بر یادگیری بهتر توانایی ها ی خود را بالا ببرند.

تدریس خصوصی آنلاین پادرس

ج) تدریس خصوصی آنلاین

تدریس خصوصی آنلاین جدیدترین روش کمک کردن به دانش آموزان میباشد در واقع جلسات به صورت خصوصی ودر محیطی که فقط دانش آموز با معلم خصوصی ارتباط برقرار دارد برگزار میشود ابزار ارتباطی این روش شامل چت کردن،وایتبرد،ارتباط تصویری، اشتراک گزاری فایلها، داشتن امکاناتی برای رسم بهتر نمودار ها و گرافها و سایر موارد دیگر که سعی کرده محیط کلاس مجازی با کلاس حضوری اختلاف چندانی نداشته باشد این روش بسیار مناسب برای دانش آموزانی میباشد که نزدیک امتحانشان است و در برخی مسائل نیاز به کمک دارند و یا و در یک موضوع خاص نیاز به آموزش دارند. گروه آموزش آنلاین پادرس اولین برگزار کننده کلاسهای خصوصی دروس دبیرستان در ایران میباشد.

برترین وبسایتهای تدریس خصوصی آنلاین در دنیا

www.tutorvista.com

www.tutor.com

 

 

 

د) تدریس خصوصی در منزل

تدریس خصوصی در منزل یکی از مدلهای تدریس خصوصی میباشد که اکثرا برای دروس دبیرستان و دانشگاهی استفاده میشود و اغلب به صورت شخصی توسط خانواده ها و یا موسسات به استخدام در می آیند. در واقع بعضی از معلم های خصوصی به دانش آموزانی که نیاز به آموزش بیشتر دارند کمک میکنند و برخی به دانش آموزانی که میخواهند از سطح کلاس جلوتر باشند.

برخی از موسسات موفق در جهان که در زمینه تدریس خصوصی در منزل فعالیت مینمایند.

aleks.com

mathforum.org

clubztutoring.com

 

ه) معلم خصوصی حل مسائل

این روش تدریس خصوصی به دانش آموزان کمک میکند تا سوالات خود را به کمک معلم خصوصی حل کنند و بیشتر برای درسهایی همانند ریاضی استفاده میشود و بسیار مناسب برای کسانی میباشد که دسترسی به اینترنت ندارند و نمی توانند مشکلات و حل تمرینها را از طریق اینترنت انجام دهند.

تدریس خصوصی پادرس

شما دانش آموزان محترم دبیرستان میتونید تمامی سوالات و تمرینهای درسی خود را با تدریس خصوصی آنلاین و به کمک معلم های خصوصی پادرس رفع نمایید.

 مشاهده لیست قیمت

اشتراک گذاری

بخش مهمی از وظایف والدین نسبت به فرزندانشان رسیدگی به امور تحصیلی آنهاست. برخی والدین خودشان معلم و یا مدرس میباشند و میتوانند مشکلات درسی فزندان خود را رفع نمایند، برخی دیگر تا مقطعی از دوران تحصیلی می‌توانند کنار او باشند و عده‌ای دیگر بعلت مشغله فراوان اصلا وقت ندارند به این امور رسیدگی کنند.

 

هنگامی که دانش آموزان  به مقاطع بالا​تر درسی می‌ر‌سند و درس‌ها سخت‌تر و پرحجم‌تر می‌شود و نیز به خاطر این‌که هر یک از اعضا خانواده به نوعی درگیر مشکلات و مسائل روزمره خود هستند، در چنین شرایطی اختصاص بخشی از بودجه خانواده برای آموزشی مازاد بر آنچه که هست و به صورت جداگانه، می‌تواند محرکی بسیار قوی برای جبران ضعف‌های درسی دانش‌آموزان باشد. این کار همچنین موجب افزایش شوروشوق یادگیری و احساس رضایتمندی در فرزند شما خواهد شد. در هر صورت اگر اکنون زمان آن فرا رسیده تا به فکر یک نیروی کمک درسی بیرون از منزلتان باشید، به نظر شما چه عواملی تعیین کننده این نیاز در فرزند شماست؟

علائم های نیاز​​دانش‌آموزان به معلم خصوصی

1) افت تدریجی و یا ناگهانی در درسها

افت تحصیلی

اگر چنانچه توانایی فرزند و دانش آموز خود را در زمینه درسی بیش از آنچه که در کارنامه تحصیلی کسب کرده است میدانید و یا، امتوجه افت تدریجی ​یا ناگهانی درس‌هایش شده‌اید، ابتدا به دیدن معلم فرزندتان بروید و با او صحبت کنید. معلم قطعا می‌تواند نقاط ضعف درسی او را به شما بگوید و دقیقا مشخص کند در چه درسی مشکل دارد وعلت آن را برایتان توضیح دهد. همچنین شما از طریق معلم مطلع می‌شوید که آیا فرزند شما هنگام تدریس، توجه کافی به درس داشته ، حواسش پرت بوده ​ یا به هر دلیل دیگری به اندازه کافی درس را فرا نگرفته. با مشخص کردن علت واقعی افت تحصیلی براحتی می‌توانید خود​ یا با کمک معلم خصوصی ​وضع درسی او را سر و سامان دهید.

2) تاخیر انداختن در انجام تکالیف 

انجام ندادن تکالیف

گاهی متوجه می‌شوید فرزندتان به انجام تکالیف مدرسه‌اش (تکالیف ریاضی و ...) اهمیت نمی‌دهد و آن را مرتب به تاخیر می‌اندازد. این مشکل در تمامی مقاطع تحصیلی میباشد از دبستان تا دبیرستان در این صورت شاید او قادر نیست به تنهایی خود را با افزایش درس‌ها و میزان تکالیفش تطبیق دهد. اگر این پشت‌گوش‌اندازی‌ها گهگاه باشد تا حدی قابل قبول است ولی تنبلی دائمی می‌تواند نشانه‌ای از یک مشکل بزرگ‌تر باشد. بخصوص اگر او به تذکرات مکرر والدین و مربیان خود بی‌اعتنا باشد. در امر تحصیل دانش‌آموزان هوشیاری، درایت و تیزبینی پدر و مادرها برای شناسایی هر​گونه ناهنجاری تحصیلی بسیار موثر خواهد بود. اگر آنها متوجه افت درسی فرزند خود در یک درس بخصوص یا تمام دروس شدند ​یا گاهی شک کنند که شاید در یادگیری ناتوانائی‌هایی دارد، با کمک گرفتن بموقع از یک معلم خصوصی شایسته می‌توانید این خلأ آموزشی را برای فرزندتان پر​کنید. معلم خصوصی توانا می‌تواند کمک و حامی خوبی برای ارتقای عادات پسندیده تحصیلی، خودانگیختگی، شوق انجام تکالیف محوله و آمادگی برای امتحانات دانش‌آموز ضعیف باشد.

3) دائما گیج و سردرگم هستند.

خسته شدن از تکالیف

گاهی متوجه می‌شوید بعضی از دانش آموزان با وجود تلاشی که می‌کنند نتیجه مطلوب دریافت نمی‌کنند، علت این است که آنها براحتی مطالب درسی را متوجه نمی‌شوند. برای درک مفاهیم خیلی ساده، واضح و روشن گیج شده و سطح درسی‌شان مطابق با میزان هوششان نیست ​یا حتی شاید دیر​آموزتر از دیگران هستند. بنابراین از بقیه دانش آموزان کلاس عقب مانده، بی‌انگیزه شده، از تن دادن به این شرایط طفره می‌روند و هنگام اعتراض والدین و معلم حالت دفاعی به خود می‌گیرند. در چنین وضعی حضور معلم خصوصی می‌تواند تا حد زیادی مثمر ثمر باشد.

4) فاقد اعتماد به نفس 

عدم اعتماد به نفس برای درس خواندن

طبیعی است وقتی دانش‌آموزی درحال یادگیری مطلب جدیدی است دچار شک و تردید شود و در عین حال بسیار خوب است که دانش‌آموز خود اعتراف می‌کند در مدرسه زمان تدریس مطالب جدید، نمی‌تواند خیلی خوب درس را یاد بگیرد. وقتی او از این وضع ناراضی است و می‌گوید تمرکز کافی ندارد و از دیگران عقب می‌ماند این اعتراض نشان‌دهنده تمایل او به یادگیری و رقابت با سایر همکلاسی‌هایش است و می‌خواهد به طور مستقیم یا غیرمستقیم از شما در خواست کمک کند. اگر دانش اموز چنین حسی داشته باشد و به او کمک نشود اعتماد به نفس خود را از دست خواهد داد. اگر اعضای خانواده به هر دلیلی نمیتوانند به او کمک کنند بهتر است از معلمی خصوصی بخواهید ساعاتی را در امر آموزش درس‌ها به او کمک کند. بزودی متوجه خواهید شد که تشویش و نگرانی او از بین رفته و اعتماد به نفس تازه‌ای در او شکل می‌گیرد. این کار همان چیزی است که دانش‌آموز برای پشت سر گذاشتن ضعف‌های تحصیلی و مشارکت در بحث‌های کلاسی بشدت نیازمند آن است.

5) نبود نظارت کافی والدین

نظارت بر فرزندان

امروزه بدلیل مشغله کاری زیاد والدین گاهی شرایطی وجود دارد یا پیش می‌آید که والدین نمی‌توانند خود مستقیما بر روند تحصیلی فرزندشان نظارت کافی داشته باشند.(علی رغم اینکه وظیفه والدین میباشد) اشتغال هر دو​ والدین، مشکلات موجود میان اعضای خانواده، افزایش سن دانش‌آموز و سخت‌تر شدن مطالب درسی، تغییر شیوه‌های آموزشی و... از عواملی است که باعث می‌شود رابطه میان فرزند و والدین کم رنگ تر شده و بعضا موجب بروز افت تحصیلی در دانش‌آموز شود. در چنین شرایطی می‌توان این مسئولیت را به فردی مطمئن در خارج از منزل واگذار کرد. کمک گرفتن از فردی دیگر برای نظارت بر روند تحصیلی فرزندتان و حمایت او می‌تواند چاره‌ساز باشد. در واقع با این کار به نوعی می‌توانید کنترل بر یادگیری او داشته و نیز رابطه‌ای غیرمستقیم با فرزند دانش‌آموزتان برقرار کنید. پس یاری گرفتن از معلم خانگی در شرایطی که پدر و مادر کنار فرزندشان نیستند یک ایده عالی است.

6)  برخی از ناهماهنگی‌ها از قبیل بیش فعالی

دانش آموزان بیش فعال

بعضی از ناهماهنگی‌ها از قبیل ADHD یا بیش فعالی، واژه کوری (ناتوانی فرد در خواندن بعضی کلمات)، کم‌بینایی، کم‌شنوایی و دیرآموزی می‌تواند باعث شود دانش‌آموز دارای این مشکلات نسبت به سایر همسالان و همکلاسی‌های خود یادگیری و پیشرفت سخت‌تر و کندتری داشته باشند.خوشبختانه برای چنین بچه‌هایی نیز معلمان کار آزموده و با تجربه و متخصصی وجود دارند که توانایی کمک کردن به این نوع دانش‌آموزان خاص را داشته و می‌توانند براحتی به آنها آموزش دهند و یادگیری را در وجود آنها نهادینه و پایدار کنند.

یک معلم خصوصی با تجربه در این زمینه می‌تواند اطلاعات درسی را به روش آسان‌تر و قابل‌فهم‌تر به این قبیل از دانش‌آموزان منتقل کند. این معلم‌های خصوصی کسانی هستند که می‌توانند مدرسه رفتن را برای چنین دانش‌آموزان​ آسان و دلپذیر کنند.

در موارد بالا علائم نیاز به معلم خصوصی نشان داده شد که محدود به موارد فوق نمیشود و گاهی اوقات دانش آموز(بخصوص دبیرستان) برای سرعت بخشیدن امر یادگیری از معلم خصوصی استفاده می کنند و یا شاید برای آزمون کنکور سراسر از معلم خصوصی ریاضی ، معلم خصوصی فیزیک و یا شیمی استفاده کنند. تمامی این موارد بستگی به خود دانش آموز وشرایط خانواده دارد.

گروه آموزش آنلاین پادرس مفتخر است برای اولین با در کشور کلاسهای خصوصی دروس دبیرستان را به صورت آنلاین برگزار نماید با این روش دیگر نیازی به رفت و آمد در شهر و یا پرداخت هزینه های گزاف نمیباشد.مشاهده هزینه کلاسهای خصوصی آنلاین

تدریس خصوصی انلاین

 

اشتراک گذاری

دریافت نماد اعتماد الکترونیک توسط گروه آموزش آنلاین پادرس به عنوان اولین وبسایت دارای نماد اعتماد از سازمان صنعت معدن در زمینه تدریس خصوصی آنلاین گامی دیگر در جهت اعتماد سازی شما دانش آموز عزیز میباشد. از این پس میتوانید با خیالی آسوده تر نسبت به پرداخت هزینه کلاسها اقدام نمایید.

اشتراک گذاری

به مناسبت آغاز به کار گروه آموزش آنلاین پادرس و همچنین شروع فصل امتحانات تخفیف ویژه ای را برای شما دانش آموزان در نظر گرفته ایم

مشاهده لیست قیمت کلاس ها

همچنین دیگه نیازی نیست میزبان معلم خصوصی در خونتون باشید و محیط خونه رو برای ورود معلم خصوصی آماده کنید فقط کافیه کامپیوترو روشن کنید و وصل به اینترنت بشید و تمامی سوال ها رو بپرسید (چت صوتی و تصویری)  یا روی تخته سفید(تخته سفید اشتراکی) محیط کلاس بنویسید و یا فایلشو به اشتراک بزارید (اشتراک گزاری فایلها) به همین راحتی مشکل درسی خودتون رو حل کنید اونم با کمترین هزینه

اشتراک گذاری